سومین کنگره بین‌المللی قلب در بیمارستان فوق تخصصی رضوی با حضور ۷۰۰ پزشک متخصص و جراحا قلب و عروق از داخل و خارج کشور در مشهد گشایش یافت.

سومین کنگره بین‌المللی قلب در بیمارستان فوق تخصصی رضوی با حضور ۷۰۰ پزشک متخصص و جراحا قلب و عروق از داخل و خارج کشور در مشهد گشایش یافت.

۲۲ مهر , ۱۳۹۸ دسته بندی: اخبار

کمپین قلب من در دست توبه گزارش ایرنا دبیر علمی سومین کنگره بین المللی قلب روز چهارشنبه در مراسم آغازین کنگره گفت: پزشکان متخصص قلب و عروق از ۱۸ کشور جهان در این همایش علمی تخصصی با محوریت موضوع “مداخلات تهاجمی غیرجراحی در بیماریهای مادرزادی” حضور یافته‌اند.

دکتر محمود شبستری افزود: در این کنگره حدود ۴۵ متخصص و جراح رشته قلب از کشورهای آمریکا، ایتالیا، آلمان، انگلستان، افغانستان، آذربایجان، لبنان، ترکمنستان و قاره آفریقا حضور دارند.
وی اضافه کرد:  طی سه روز برگزاری این کنگره بین المللی آخرین دستاوردها و تکنیک های درمان بیماری‌های قلبی در قالب ۲۰۰ سخنرانی،۲۲ عمل جراحی زنده و ۱۲ کارگاه آموزشی ارائه خواهد شد.
دبیر علمی سومین کنگره بین المللی قلب گفت: روسا و کارشناسان چهار انجمن بزرگ قلب از کشورهای آمریکا، انگلستان و آلمان در سومین کنگره بین المللی قلب در مشهد حضور دارند.

شبستری افزود: نمایشگاه تجهیزات پزشکی در حوزه قلب و عروق، کارگاه‌های جانبی قلب جنین، کلاس عملی تشریح قلب، اکوی سه بعدی، CT و MRI از جمله برنامه های این کنگره است که به همت بنیادهای جهانی قلب,Euro،CTO و TOBI و ۲۰ انجمن داخلی بیماری‌های قلب و عروق در بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد برگزار می شود.

رییس بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اهمیت کنگره های قلب در این بیمارستان که اکنون شاهد برپایی سومین آن در بیمارستان رضوی هستیم گفت: بیماری‌های قلبی هم اکنون شایع ترین علت مرگ و میرها در ایران و جهان به شمار می رود.
دکتر رضا سعیدی افزود: بیماری‌های قلبی و عروقی در همه گروه‌های سنی حتی کودکان و نوزدان مشاهده می شود به طوری که اکنون یک درصد از نوزادان تازه متولد شده دچار نارسایی قلبی مادرزادی هستند.
وی رژیم غذایی نامناسب، مصرف چربی زیاد، استعمال سیگار و تنباکو، سبک زندگی ناسالم، فعالیت کم، پرفشاری خون و استرس های روزانه را از علل افزایش بیماری‌های قلبی برشمرد.
سومین کنگره بین المللی قلب از ۱۷ تا ۱۹ مهر به میزبانی بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد و همکاری انجمن های داخلی و بین المللی در حوزه قلب در حال برگزاری است.

r_168_190525085935